Logitech, Mac İçin Tasarladığı Yeni Ürünlerini Tanıttı

Bilgisayar çevre donanımları konusunda dünyanın önde gelen markalarından olan Logitech, sadece Windows bilgisayarlar için değil Apple cihazlar için de ürünler üretiyor. Designed for Mac (Mac için tasarlandı) şeklinde pazarlanan bu ürünlere yenileri eklendi. Logitech, MX klavyelerini ve farelerini de tanıttı.

MX Keys S, arkadan ışıklandırmalı tuşlara sahip bir klavye olarak karşımıza çıkıyor. Bu klavyede, Logi Options+ özelliği de bulunuyor yani klavye üzerinden “akıllı aksiyon” olarak tanımlanan işlemleri gerçekleştirebiliyoruz. Böylece tekrar eden görevleri otomatik olarak yapabiliyoruz. MX Keys S aynı anda üç farklı Apple cihaza bağlanıyor ve cihazlar arasında akıcı geçiş sağlıyor. 

MX Keys Combo ise klavyeye ek olarak bir de MX Master 3S fare bulunduruyor. Sessiz tıklama özelliğine sahip olan fare 8K DPI sensöre de sahip. Farenin MagSpeed Elektromanyetik tekeri sayesinde daha hızlı ve keskin şekilde kaydırma işlemi gerçekleştirilebiliyor. Hem klavye hem de fare, Logi Options+ uygulaması üzerinden özelleştirilebiliyor. 

MX Anywhere 3S ise daha kompakt bir fare olarak karşımıza çıkıyor. Sağa sola cihazlarımızı taşırken rahatlık sağlaması amaçlanan bu fare, cam dahil neredeyse her yüzeyde kullanılabilmesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Fare USB-C hızlı şarj özelliğine sahip ve tam şarjla 70 gün kullanılabiliyor.

Logitech’in bir diğer Mac klavyesi olan MX Keys Mini ise minimalistik tasarımıyla öne çıkıyor ve Apple’ın uzay grisi rengiyle geliyor. Akıllı aydınlatma, isabetli yazma ve yazılım özelleştirme seçeneği olan klavyenin uygulamalara özel kısayollar ve profiller oluşturma özelliği de bulunuyor.

Tanıtılan son ürün olan Ergo Wave Keys klavye ise Logitech’in Mac’e özel olarak tasarladığı ilk ergonomik klavyesi olma özelliğine de sahip. El destekleri ile dikkat çeken klavyenin daha iyi bir duruş sağladığı ve bileklerdeki yükü azalttığı belirtiliyor. 

MX Keys S’in fiyatı 109,99 dolar olarak açıklanırken MX Keys S Combo ise 199,99 dolara alıcı buluyor. MX Anywhere 3S’in fiyatı ise 79,99 dolar olurken MX Keys Mini ise 99,99 dolara satılıyor. Wave Keys’in fiyatı ise 59,99 dolar. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir