Fatih Altaylı’dan Süleyman Soylu’ya yanıt: Haddini bilsin tepemin tasını attırmasın

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, YouTube’da yayın yapan GDH TV’de Cüneyt Polat’ın programına konuk olarak açıklamalarda bulundu.

“Benim hakkımda son 10 ayda 550 olumsuz köşe yazısı yazıldı” diyen Soylu gazetecileri hedef alarak, “Murat Ağırel, Timur Soykan ve Fatih Altaylı. Bu arkadaşlar neye hizmet ettiğinin farkında değil. Türkiye’de 2021 ve 2022’de hiçbir cinayet faili meçhul kalmamıştır. Türkiye bu 7 yıl boyunca 1050 ton uyuşturucu yakaladı” demişti.

‘SÜLEYMAN BEY’İ ZEKİ BİR İNSAN SANIRDIM’

Fatih Altaylı, Soylu’nun sözlerine yanıt verdi. “Bir; ben onun arkadaşı değilim, benden arkadaş diye bahsedemez, haddini bilsin tepemin tasını attırmasın” diye Altaylı şunları söyledi:

“Süleyman Bey’i ben zeki bir insan sanırdım, yanıldığımı gördüm. Zeki insanlar izlediklerini ve dinlediklerini anlar. Süleyman Bey yayını ya izlememiş, ya izlediğinde anlayacak kapasiteye sahip değil.

Ben şunu düşündüm yayından sonra Süleyman Soylu’yu çok mu korudum acaba? Her şey Süleyman Soylu’ya bağlansın istemedim. Bu yayından olumsuz bir şey çıkarmak yanlış; on ayda onun lehine ilk defa bir şey söylendi. Bu kadar net bir şeyi görmemek için gözünüzde kulağınızda problem var demek ki.

Fatih Altaylı diye bir gazeteci demişti geçen sefer ona itirazım yok ama ben onun arkadaşı değilim. Süleyman Soylu, bu yayından sonra yayına katılan arkadaşlardan birini arayarak kendisinin yanıt hakkı olduğunu söylemiş, o arkadaş da ‘Fatih Bey’in yayını size açık’ demiş. Süleyman Bey de ‘Bir düşüneyim’ demiş. Gelsin istediği gibi anlatsın. Bizim ne korkumuz var ne çekincemiz var.”

Murat Ağırel ve Timur Soykan, Fatih Altaylı’nın YouTube kanalına konuk olarak Süleyman Soylu’nun bakanlığı döneminde uyuşturucuyla mücadele konusunda yaşananları değerlendirmişti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir